McDar-ߣ
Yaşamanın Anlamı 2010
McDar-ߣ
Yaşamanın Anlamı 2010
McDar-ߣ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

McDar-ߣ

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Yaşamanın Anlamı

YazarMesaj
Mc-DarBe
Adminastrator
Adminastrator
Mc-DarBe

Rap Gücü : 6700
Rap Puanı : 1
Doğum tarihi : 29/03/92
İş/Hobiler : Sevgilimi Sevmek Rap Dinlemek
Lakap : DarBe

Yaşamanın Anlamı Empty
MesajKonu: Yaşamanın Anlamı   Yaşamanın Anlamı Icon_minitimePaz Eyl. 13, 2009 6:02 pm

ßiR Gün Odamda Oturuken ßiR Roman Duruyordu Yerde İsmi 'Yaşamanın Anlamı' idi Okumamıştım O Romanı Fakat İsimden Etkilendim ve Hiç Olmayan Dedem Aklıma GEldi ve ßende Yazdım ßirşeyLer. [Herşey Tamamen ßana AyittiR Hikaye Kurmaca GerçekLiktiR Kafamdan Kurduğum ßir Hikaye] ..

Yaşamanın Anlamı

Yaşlı bir dede yanıma yaklaştı.Güzel kızım neden bu kadar üzgünsün , neden ağlıyorsun ?Dediğinde yaşlı gözlerimle yüzüne bakınca verecek bir cevabım bile olamadı..Hayat mı bıkmıştı ? Ben mi bıkmıştım hayat denilen anlamsızca şeyden. Yaşlı dede tebessüm ederek usulca yanıma oturdu.Bazen hayat çok anlamsızca geliyor peki ya anlamsızca olan bu hayatta ne için üzülüyoruz ki ?Bizlerde senin yaşlarında üzülür ağlardık ama değmezmiş bunu anladık.. Yaşlı dedenin konuşmasından bi hayli etkilenmiştim daha da zoruma gitti ağladım. Birden ortalıkda bir suskunluk belirdi. O güzel gözleriyle bana bakan deden adımı sordu söyledim. Yaşadıklarından bahsetti az çok. Çok acı çeken , yıpranmış olan , yoksulluk sefillik içinde yaşayan dede hala kendi ayakları üstünde durarak yaşamak için savaşıyordu bunu anladım.Bende yaşadıklarımdan biraz bahsedince küçücük yaşında ne kadar acılara şahit olmuşsun bee kızım diyerek beni anlamaya çalıştığını söyleyerek beni sevdiğini söyledi ben de sevmiştim yaşlı dedemi.Biran gözleri daldığında gözlerinin dolduğunu gördüm biliyormusun güzel kızım benim hiç kız torunum olmadı dediğinde gözlerine bakarak bir sele boğuldum çünkü benimde hiç dedem olmamıştı.Biran çok kötü oldum ağladım anlatamadım derdimi.Ne oldu diyen , saçlarımı okşayan beni teselli etmeye çalışan yaşlı dede ne oldu dede ne oldu ? Biraz kendime gelinceye kadar sustum ve anlatmaya başladım hala ağlıyordum.Benim de hiç dedem olmadı biliyormusun ? Ben daha bu dünyada yokken göç etmiş öbür dünyaya ölümün sessizliğine sessizce kaybolmaya son bir kez yola çıkmaya gitmiş.Biliyormusun beni sevecekolan bi dedem bile olmadı.. Ağlıyordum aklıma geldikce kötü oluyorum.Bu dünya da hiç bi kimsenin kimse de değeri olmadığını , ölünce '' değer '' kavramının ortaya çıktığını ben bir kez daha anladım. Beni sevebilecek , benimle konuşabilecek , anılarını , eskiyi anlatabilecek , bana kızım - torunum diyebilecek bir dedem bile olmadı. Acılar üstüne acılar geldikce yaşamın bir anlamı olmadığını ve herşeyimi kaybettiğimi anladım. Beni sevmeyen hayatta yaşamak için bile sebebi olmayan hayallerde yaşayan , eskide kalan kocaman bi hiç olduğumu anladım. Arkadaşlığı bilen yok be dede herkez sahte. Yalanlar çok , aldatmacalar çok başka birşey yok be dede yok.. İnsanlar da ne sevgi ne saygı var herkez yaşarken ölmüş be dede. Yalanlar , iftiralar , aldatmaclar , atmaca , tutmacalar , ihanetler , kahpelikler , şerefsizlikler , pislikler bütün kötüler ve kötülükler var artık dede. Yaşamanın anlamı kalmadı dede kalmadı. Artık eski die birşey de kalmadı. Şarkılar, şiirler, insanlar , saygılar , sevgiler en önemlisi de vatan , bayrak ata sevgisi kalmadı be dede. İnsanlarımız gittikce kötüye gitmekde. Gurursuzlar , yüzsüzler , şerefsizler çoğaldıkca çoğalıyor. Yobaz insanlar hayvanca olan karaktersizler üredikce ürüyorlar. Bizler sıradan insanlar değiliz be dede biz TÜRKÜZ ve Elhamdulillah MÜSLÜMANIZ.. Türklük bu mu dede ? İnsanlarımız şerefsiz çıktıkca çıkmaktalar yazıklar olsun dede eskiden kalamayan birşeye , insanlarımıza , karaktersiz kişiliklerimize , TÜRKÜM deyipde hakkını veremeyen adi şerefsizlere yazıklar olsun. Dünyamızı kendi ellerimizle batırıyoruz dede. Eskiden kalan hiçbirşeye yer vermiyorlar. Herşeyi yakıp yıkıp silen bu lanetlere binlerce kez YAZIKLAR OLSUN dede. Seni göremesem de seviyorum ben Türküm Türk torunuyum.. Yeniye ayak uydurmamaya çalışıyorum onlar gibi düşmüyorum.. Vatanımız , Bayrağımız için canımızı veririz. Biz böyle geldik böyle gideriz dede sen Rahat Uyu ihanet eden şerefsizlere gün gelecek ödeteceğiz.. TÜRK olarak doğduk TÜRK olarak öleceğiz.. Yanımda olamasan da gözün arkada kalmasın ihanetci , satıcı , adi , şerefsiz olmadık OLMAYACAĞIZ. Seni göremesem de sevdim dedem SEN RAHAT UYU...
sözlerimi dinleyen yaşlı dedem ağladı ve son kez olarak da son söz '' Vatanını , Milletini , Bayrağını , Atanı tanı ve sev Ülkene ve Diline sahip çık kaybedecek hiçbirşeyin olmaz ve NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
https://darbe.forum.st

Yaşamanın Anlamı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» --Yaşamın Anlamı--
» Orta Parmak Işaretinin AnLamı Nedir?